Sosyal medyada Atatürk’e hakarete hapis cezası

Sosyal medyadan Atatürk'e hakaret eden öğretmen hakkında 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

GÜNCEL .
sosyal medyada atatürk’e hakarete hapis cezası

Sosyal medyada Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlarından yargılanan öğretmene 10 ay hapis cezası verildi.

Habertürk’ten Ferdi Durdu’nun haberine göre, Malatya’da sosyal medyada Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçlarından yargılanan öğretmen Murat K. hakim karşısına çıktı.

 

Savunmasında amacının eleştirmek olduğunu, hakaret kastı bulunmadığını idda eden Murat K. şunları söyledi:

“Ben paylaşımlarımda kesinlikle hakaret kastı ile hareket etmedim. Amacım eleştirmekti. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmedim. Hangi paylaşımların bana ait olduğunu savcılık aşamasında ayrıntılı olarak belirttim. O beyanım dışındaki paylaşımlar bana ait değildir. Çünkü benim 2016 yılının Aralık ayında Facebook hesabım çalınmıştı. Hatta çalan şahıs arkadaşlarımdan kontör falan istiyormuş. Benim daha sonra haberim oldu. Facebook hesabımın şifresini değiştirdim. Paylaştıklarım yanlış anlaşılmış ise özür diliyorum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.”

Mahkeme, Murat K.’ye ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ten 10 ay hapis cezası verirken, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Murat K. ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan ise beraat etti.

 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sosyal medyada Atatürk’e hakarete hapis cezası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.