'Gülen'den şikayetçi misiniz' sorusuna cevap vermedi

Kıdemli Üstçavuş Kent, çapraz sorgusunda müşteki avukatının 'Fetullah Gülen'den de şikayetçi misiniz?' sorusuna duraksayıp cevap vermedi.

GÜNCEL .
gülenden şikayetçi misiniz sorusuna cevap vermedi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 sanığın yargılandığı davanın 20'nci celsesi tamamlandı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Sanıklardan eski Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler'in koruma ekibinde yer alan Kıdemli Üstçavuş Uğur Kent, iddianamede üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmadığını savundu.

'Gülen'den şikayetçi misiniz?' sorusuna duraksayıp cevap vermedi

Kent'in savunmasının ardından çapraz sorguya geçildi.

Müşteki avukatlarından Ahmet Ahi'nin, darbe girişimine karışan herkesten şikayetçi olduğunu söylediğini hatırlatarak, 'Darbe girişiminin bir numaralı sanığı Fetullah Gülen'den de şikayetçi misiniz?' diye sorması üzerine Kent, duraksayıp cevap vermedi.

Bunun üzerine gazi ve şehit yakınlarının oturduğu bölümden sanığa 'Neden duraksıyorsun kitapsız?' diye tepki gösterildi.

Avukat Ahi'nin, sanıkların geneline seslenerek tekrar 'Siz kendinizi gizlemek için Allah ve Peygamberi bile inkar edebiliyorsunuz ama Fetullah Gülen hakkında olumsuz bir şey söylemiyorsunuz. Fetullah Gülen aleyhinde neden konuşmuyorsunuz?' diye sorusunu tekrarladı.

Sanıkların da buna tepki vermesi üzerine, gazi ve şehit yakınları da sözlü karşılık verdi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Gülen'den şikayetçi misiniz' sorusuna cevap vermedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.