12 milletvekili hakkında fezleke

Can Dündar ve Erdem Gül'ün davasının kapalı duruşması için geldikleri adliyede yapılan yasa dışı gösteriye katıldıkları iddiasıyla 12 milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.

GÜNCEL .
12 milletvekili hakkında fezleke

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Can Dündar ve Erdem Gül'ün, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet gazetesinde yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davanın kapalı duruşması sırasında adliyede yasa dışı gösteriye katıldıkları iddiasıyla hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep tarafından CHP milletvekilleri Enis Berberoğlu, Gürsel Tekin, Şafak Pavey, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı, Tuncay Özkan, Engin Özkoç ile HDP milletvekilleri Garo Paylan, Filiz Kerestecioğlu ve Meral Danış Beştaş hakkında, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı davanın duruşmasına, kapalı yapılma kararı alınmasına rağmen gelerek, İstanbul Adalet Sarayı'nda 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet ettikleri gerekçesiyle fezleke düzenlendi.

Fezleke, soruşturma izni için TBMM'ye gönderildi.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı davada, gizlilik kararı getirilmesi talep edilmiş, bu talep İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilmişti. Salondan ayrılmayan milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunulması kararlaştırılmıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 12 milletvekili hakkında fezleke
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.