'Herkes kazandığından haraç vermek zorundaydı'

İş adamı Nusret Argun, 'Herkes kazandığından haraç vermek zorundaydı.'Hayır' cevabını verince üzerime gelmeye başladılar' dedi.

GÜNCEL .
herkes kazandığından haraç vermek zorundaydı

'Paralel Devlet Yapılanması' iddialarına ilişkin Konya merkezli soruşturma kapsamında açılan davada söz verilen müşteki iş adamı Nusret Argun, 'Herkes kazandığından haraç vermek zorundaydı, yoksa yaşama şansı yoktu. Biz böyle dönemde büyümeye başlayınca yapının dikkatini çekti. Bağış istediler. Cemaatin büyük beklentileri olduğunu söylediler. 'Hayır' cevabını verince üzerime gelmeye başladılar.' dedi.

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada söz verilen Argun, devlet eliyle yapılan zulmü anlatmaya çalışacağını söyledi.

Operasyon yapılmadan önce şirketlerinde 10 bin işçi çalıştığını belirten Argun, 'Birçok yeri cazibe merkezi haline getirdik. İhaleleri hileyle değil, en yüksek fiyatı vererek aldım. Beni ve ailemi 'Yahudilerin iş birlikçisi' diye lanse ettiler. Kara propagandayla, kamu ihalelerinde yolsuzluk yapmışım gibi algı oluşturuldu.' ifadelerini kullandı.

Argun, başarısının paralel örgüt tarafından engellendiğini, bu dosyanın en büyük mağdurlarından olduğunu vurguladı.

Zulmetmeye alışmış olan bu kişilere hiçbir zaman boyun eğmediklerine dikkati çeken Argun, şöyle konuştu:

'234 kişiye ızdırap dolu yıllar yaşattılar. Ülkenin üstüne kara bulut gibi çökmüş bu örgütün temizlenmesi için ben de elimden ne geliyorsa yapacağım. Dinlemeler başlamadan 4 ay öncesine kadar zamanın Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ile aramız iyiydi. Adım adım beni, ailemi, şirket çalışanlarını takip etmişler. Ömrümde adını hiç duymadığım değişik suç örgütüyle bağlantım kurulmuş. Her konuda istişare eden Emniyet Müdürünün tavrını o günlerde anlayamamıştım. Bir talimat ve sinsi planın aşamasıymış. Herkes kazandığından haraç vermek zorundaydı, yoksa yaşama şansı yoktu. Biz böyle dönemde büyümeye başlayınca yapının dikkatini çekti. Bağış istediler. Cemaatin büyük beklentileri olduğunu söylediler. 'Hayır' cevabını verince üzerime gelmeye başladılar. Hukuksuzluklarla bizi yargılatmak istediler. Her türlü sahte delil, bu yapı tarafından uyduruluyordu. Bu yapı adına çalışan bu mahkemeler zaten kaldırıldı. Benim üzerimden diğer iş adamlarına gözdağı verilmiştir. Kendimizi kimseye anlatamadık.'

Duruşma, Nusret Argun'un dinlenmesiyle devam ediyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Herkes kazandığından haraç vermek zorundaydı'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.