Feyzioğlu'na baro seçimlerinde şok

Ankara Barosu’nun Ekim ayında yapılacak olan başkanlık seçimleri için en fazla üyesi bulunan Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun başkan adayı belli oldu.

GÜNCEL .
feyzioğluna baro seçimlerinde şok

Metin Fevzioğlu’nun Barolar Birliği Başkanlığı’na seçilmesinin ardından Ankara Barosu Başkanlığı’na seçilen Avukat Sema Aksoy’un listesine karşılık, Hakan Canduran ve Oğuz Akçay’ın listeleri seçime girdi.

Oylamada tarihi fark yedi

Star'da yer alan habere göre, yoğun katılım yaşanan Demokratik Sol Avukatlar Grubu (DSAG) ön seçiminde toplam 3908  avukat oy kullandı. Seçim sonucunda Avukat Canduran 2107  oy, Baro Başkanı Aksoy  1461 oy, Oğuz Akçay 340 oy aldı. Canduran’ın, genç avukatların oy kullandığı sandıklardan yüksek oranda oy alması dikkat çekti. Canduran, Ekim ayında yapılacak Ankara Barosu Başkanlığı’nda grubun adayı oldu.

Sonucu beklemeden terketti

Baro Başkanı Sema Aksoy, oy sayımının tamamlanmasından sonra seçim sonuçlarının açıklanmasını beklenmeden salondan ayrıldı. Avukat Oğuz Akçay ise Hakan Canduran’ın Demokratik Sol Avukatlar Grubu Başkan Adayı ilan edilmesinin ardından Canduran ile birlikte kürsüye çıkarak destek verdi. Ankara Barosu seçimlerinin en güçlü grubu olan Demokratik Sol Avukatlar Grubu, baro seçimlerinde belirleyici bir yapıya sahip.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Feyzioğlu'na baro seçimlerinde şok
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.