O ülkeden Rusya'ya inanılmaz teklif! Topraklarımızı birleştirelim

Beyaz Rusya (Belarus) Devlet Başkanı Aleksander Grigoryeviç Lukaşenko, ülkesinin topraklarını Rusya ile birleştirmeye hazır olduğunu söyledi.

GÜNCEL .
o ülkeden rusyaya inanılmaz teklif! topraklarımızı birleştirelim

Beyaz Rusya (Belarus) Devlet Başkanı Aleksander Grigoryeviç Lukaşenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cuma akşamı günü bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası iki devlet başkanı kısa bir basın toplantısı gerçekleştirdi. İki taraf da önemli açıklamalarda bulunurken, Lukaşenko, ülkesinin topraklarını Rusya ile birleştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Belarus Devlet Başkanı Aleksander Grigoryeviç Lukaşenko ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin...Belarus Devlet Başkanı Aleksander Grigoryeviç Lukaşenko ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin...

"RUSLAR VE BELARUSLAR BUNA HAZIR MISINIZ?"

Putin'i işaret ederek, "İkimiz yarın birleşebiliriz, problem değil"diyen Lukaşenko, "Ama siz -Ruslar ve Belaruslar- buna hazır mısınız?"sorusunu sordu. Lukaşenko sözlerinin devamında ise "İki devlet ve onun halkları, eyaletleri olarak güçlerimizi birleştirmeye hazırız" diye de ekledi.

BELARUS BAĞIMSIZLIĞINI 1991'DE İLAN ETMİŞTİ

Belarus, 1991 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin (SSCB) dağılmasıyla bağımsızlığını elde etmiştir. Lukaşenko ise 1994 yılında yapılan seçimlerde devlet başkanı olmuş ve günümüze kadar da yapılan tüm seçimlerde rakiplerini mağlup ederek devlet başkanlığı koltuğunu korumuştur.

 

Haber7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git O ülkeden Rusya'ya inanılmaz teklif! Topraklarımızı birleştirelim
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.