Avrupa ülkeleri Guaido'yu tanıdı

Fransa, İspanya ve İngiltere gibi Avrupa'nın önde gelen ülkelerinden peş peşe Guadio'yu "geçici devlet başkanı" olarak resmen tanıdıklarını bildiren açıklamalar geliyor. İngiltere'nin Guaido'yu tanıdığını açıklamasından dakikalar sonra Macron da açıklama yaparak "Fransa, seçim sürecini başlatmak için Juan Guaido'yu Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdı" ifadelerine yer verdi.

GÜNCEL .
avrupa ülkeleri guaidoyu tanıdı

İngiltere, Juan Guaido'yu "güvenilir seçimler yapılana kadar" Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdığını açıkladı.

Avrupa ülkeleri İngiltere, İspanya, Fransa ve İsveç, Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guadio'yu 'geçici devlet başkanı' olarak resmen tanıdıklarını açıkladı. Avrupa Birliği'nin de aynı kararı bugün alması bekleniyor.

İspanya hükümeti, Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu "geçici devlet başkanı" olarak resmen tanıdıklarını açıkladı.

İngiltere de Juan Guaido'yu "güvenilir seçimler yapılana kadar" Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdığını açıkladı.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Avrupa ülkeleri Guaido'yu tanıdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.