Dışişleri Bakanlığı, ABD Askerlerine Yapılan Bombalı Saldırıyı Kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin Münbiç kentinde ABD askerlerinin hedef alındığı saldırıyla ilgili bir kınama mesajı yayımlandı.

GÜNCEL .
dışişleri bakanlığı, abd askerlerine yapılan bombalı saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, bugün Suriye'nin Münbiç kentinde gerçekleşen ve DEAŞ'ın üstlendiği ABD askerlerine yönelik bombalı saldırısını kınadı.

5'i ABD askeri olmak üzere 20 kişinin öldüğü ve 20 kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

"Münbiç şehir merkezinde bugün (16 Ocak) vuku bulan bombalı saldırıda ABD askeri personeli ve sivil can kaybı meydana geldiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu menfur terör eylemini şiddetle kınıyoruz.

Münbiç’in terör örgütlerinden temizlenmesi ve bu bölgede istikrar ve güvenliğin sağlanması amacıyla ABD ile onayladığımız Münbiç Yol Haritası’nın tüm unsurlarıyla uygulanması yönündeki irademizi tekrar vurguluyoruz. Türkiye, Münbiç Yol Haritası’nın uygulanma sürecinin en kısa sürede tamamlanması amacıyla ABD ile müştereken yürüttüğü faaliyetleri kararlılıkla sürdürecektir."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dışişleri Bakanlığı, ABD Askerlerine Yapılan Bombalı Saldırıyı Kınadı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.