Halkbank'ın Esnaf Kredisinin Detayları Belli Oldu! Faiz Oranı Yüzde 50 İndirimli Olacak

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, KOSGEB tarafından projeleri onaylanan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara da 100 bin TLye kadar sıfır faizli kredi verilecek.

GÜNCEL .
halkbankın esnaf kredisinin detayları belli oldu! faiz oranı yüzde 50 indirimli olacak

Halkbank tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle veya doğrudan esnaf ve sanatkarlara kullandırılmış olup bakiyesi 2019 yılına devreden krediler ile 2019 yılı sonuna kadar TESKOMBa bağlı bölge birliklerine ortak olan ESKKKlar kefaletiyle veya kefaletsiz olarak doğrudan esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak kredilere, 2019 yılında geçerli olmak üzere yüzde 50 faiz indirim oranı uygulanacak.

Karar kapsamında, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi sahibi esnaf ve sanatkarlara, 2019 yılında kullandırılacak krediler ile önceki yıllarda bu kapsamda kullandırılan kredilerden bakiyesi 2019 yılına devredilen krediler için yüzde 100 faiz indirim oranı uygulanacak.

Kararla, esnaf ve sanatkarlara makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu veya ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30, bin TLye kadar kullandırılan kredilerden bakiyesi 2019a devreden krediler için de yüzde 100 faiz indirimi uygulanması hüküm altına alındı. Halkbankın bu kapsamda açılan kredilerden doğacak gelir kayıpları, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Kaynak:SonDakika haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Halkbank'ın Esnaf Kredisinin Detayları Belli Oldu! Faiz Oranı Yüzde 50 İndirimli Olacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.