Fransa: ABD'nin Suriye kararı oldukça sıkıntılı

Fransa Silahlı Kuvvetler Bakanı Floransa Parly, Trump'ın Suriye kararının oldukça sıkıntılı olduğunu ve bölgede yapılacak işlerin henüz bitmediğini söyledi.

GÜNCEL .
fransa: abdnin suriye kararı oldukça sıkıntılı

Parly "İslam güçlerinin yok edilmesiyle ilgili analizleri paylaşmıyoruz. (ABD'nin kararı) Çok sıkıntılı bir karar…Bölgedeki iş bitmeli" dedi.

 

Silahlı Kuvvetler Bakanı, ABD Başkanı Donald Trump'la Suriye konusunda yaşadığı görüş farklılığı nedeniyle görevi bırakacağını açıklayan Savunma Bakanı James Mattis'le ilgili de konuştu.

Parly, Mattis'den 'iyi bir asker' olarak bahsetti ve her zaman iyi bir ortak olduğunu söyledi.

Parly, daha önce de ABD'nin Suriye kararıyla ilgili tweet atmış, IŞİD'in her zamankinden fazla zayıflatıldığını ve hükmettiği toprakların yüzde 90'ını kaybettiğini belirterek "Ama IŞİD ne haritadan silindi ne de kökleri kazındı. Bu terör örgütünün elinde bulundurduğu son toprak parçalarında kesinkes askeri yenilgiye uğratılması gerekmektedir" ifadelerini kullanmıştı. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fransa: ABD'nin Suriye kararı oldukça sıkıntılı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.