Bosna-Hersek'teki FETÖ okulları için hukuki süreç başlatıldı

Bosna Hersek'te daha önce "Bosna Sema" adıyla faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı eğitim kurumuna ait gayrimenkullerin satışıyla ilgili hukuki süreç başlatıldı.

GÜNCEL .
bosna-hersekteki fetö okulları için hukuki süreç başlatıldı

İsim değiştirerek Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılarını örtbas etmek istediler, yasa engeline takıldılar.

Bosna Hersek'te haftalık olarak yayımlanan "Stav" dergisinin son sayısında, FETÖ iltisaklı Richmod Park Okullarına ait gayrimenkullerin satışına ilişkin hukuki sürecin başlatıldığı haberine yer verildi. Bu eğitim kurumu kapsamında, Burç Üniversitesi dahil toplam 14 okul faaliyet gösteriyor.

Söz konusu kurum, kredi sözleşmesinde bankaya karşı koşulları yerine getirmedi. Banka sözleşmeyi feshederek borcun tahsili için tedbirler aldı.

İki kez el değiştirdi

Bosna-Hersek'te daha önce "Bosna Sema" adı altında faaliyet gösteren kurum, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından öğrenci kaybını ve kamuoyundaki olumsuz imajı önlemek adına iki kez el değiştirdi. 2016'da Amerika Birleşik Devletleri merkezli "Global Education" kurumuna satıldı. Nisan ayından itibaren ise İngiliz Eğitim Vakfı "The Stirling" bünyesindeki Richmond Park Okulları adı altında çalışmalarını sürdürüyor.

Bosna-Hersek Para Aklama ve Terör Eylemlerinin Finansmanının Engellenmesi Yasası gereğince eski adı "Bosna Sema" olan kurum, el değiştirme ile ilgili bankayı haberdar etmekle yükümlüydü. Ancak bunu yapmadı ve banka 16 Mayıs'ta sözleşmeyi feshetti.

FETÖ bağlantısı reddedilmişti

Bosna Sema yönetimi, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen ile bağını reddetmiş olsa da, kurucularından Ali Dokumacı, 2011 yılında verdiği bir demeçte elebaşı Fetullah Gülen'in talebi üzerine Bosna Hersek'e geldiklerini açıklamıştı.

Haber: Alma Brnicanin

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bosna-Hersek'teki FETÖ okulları için hukuki süreç başlatıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.