Suudi Arabistan: Modern terörizm, Humeyni ve İhvan ideolojileri tarafından üretildi

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı Resmi Sözcüsü Mühendis Bessam Atiye, Arap bölgesindeki modern terörizmin, Humeyni ve Müslüman Kardeşler (İhvan-ı Müslimin) liderliğindeki çeşitli ideolojilerin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söyledi.

GÜNCEL .
suudi arabistan: modern terörizm, humeyni ve ihvan ideolojileri tarafından üretildi

Uluslararası Endüstriyel Güvenlik Derneği’nin Zahran şehrinde düzenlediği konferansın altıncı forumunda konuşan Atiye, terörizmin her zaman ideolojilerle yayıldığını ifade ederek, “Bölgemizde hala Humeyni ve Müslüman Kardeşleri gibi bazı İslami ideolojilerin kalıntıları yaşıyor” dedi.

Şarkul Avsat'ın haberine göre Faşist Nazi ideolojileri gibi büyük insan kayıplarına yol açan ideolojilerin geçtiğimiz yüzyılda sona erdiğine dikkat çeken Atiye, bu İslami ideolojilerin etkisinin ise Arap bölgesinde hala devam ettiğinin altını çizdi.

Arap bölgesinin karmaşık bir güvenlik yapısı olduğunu söyleyen Atiye, “Güvenlik tehditleri ışığında, teknolojiye sahip olanlar bilgiye de sahiptir. Siber güvenlik, Suudi Arabistan’ın istikrarını sağlayan sekizinci sütundür” diyerek bazı ülkelerin Suudi Arabistan’ın ulusal güvenliği karşı meydan okumakta olduğunu dile getirdi.

Öte yandan, foruma katılan Suudi Telecom Şirketi CEO’su Dr. Fahad Bin Mushayt, ülkede kablosuz iletişim için yürüttükleri çalışmalara değindi. CEO, “Bunu başarmak için bugün yaklaşık 200 noktaya ulaştık. Bu yılın sonuna kadar 500 noktada bu çalışmayı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Doğal afet gibi acil bir durum yaşandığında, Suudi Arabistan’da birbirini tamamlayacak bu birleşik ağı kurmaya çalıştıklarını kaydeden Mushayt, askeri ve hükümet kurumlarının yanı sıra gaz ve petrol gibi sektörlerin bu birleşik iletişim ağına entegre olabileceğini bildirdi.

 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Suudi Arabistan: Modern terörizm, Humeyni ve İhvan ideolojileri tarafından üretildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.