İngilizler Brexit için yeni referandum istiyor

İngiltere’de yapılan bir anket İngilizlerin Brexit için yeni bir referandumdan yana olduğu fikrini ortaya çıkardı.

GÜNCEL .
ingilizler brexit için yeni referandum istiyor

Bugün ilk kez yayınlanan anket sonuçlarına göre İngiltere vatandaşlarının çoğu, Brexit olarak bilinen İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması ile ilgili müzakerelerin nihai sonucu hakkında yeni bir referandum yapılmasını destekliyor.

Yougov Enstitüsü tarafından yapılan anket sonuçları The Times Gazetesi tarafından yayınlandı. Ankete katılan bin 653 kişinin yaklaşık yüzde 42’si müzakerelerden sonra yeni bir referandum yapılması gerektiği görüşündeyken, yüzde 40’ı ise bunu istemiyor.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgiye göre, özellikle İngiltere’de hizmet veren People’s Vote kurumu tarafından desteklenen yeni bir referandum düzenleme fikri, eski Eğitim Bakanı Justine Greening’in geçtiğimiz haftalarda verdiği destekle ilerleme kaydetti.

Ülkede yayın yapan The Independent gazetesi ise Çarşamba günü yeni referandum için imza kampanyası başlattı. Cuma gününe kadar süren kampanyada 200 binden fazla kişinin imzası toplandı.

Öte yandan AB’nin Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, İngiltere Başbakanı Theresa May’in sunmuş olduğu yeni ticaret teklifini reddetti. Böylelikle May’in, İngiltere’nin Brexit’ten sonra AB ile sınırı olan ülkelerden gümrük vergilerini kontrol ederek, yeni bir ürün kontrol sistemi kurma yoluyla yakın ticaret ilişkilerini sürdürme planı, Barnier tarafından reddedilmiş oldu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İngilizler Brexit için yeni referandum istiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.