Hariri: Kısa bir süre sonra döneceğim

Suudi Arabistan ziyareti sırasında istifasını açıklayan Lübnan Başbakanı Saad Hariri, yakında ülkesine döneceğini açıkladı.

GÜNCEL .
hariri: kısa bir süre sonra döneceğim

Lübnan'ın istifa eden başbakanı Saad Hariri, sahibi olduğu Future televizyon kanalına Riyad'dan verdiği özel röportajda, 'Lübnan'ın çıkarları için istifa ettim. Kısa bir süre sonra Lübnan'a döneceğim ve istifam ile ilgili anayasal gereklilikleri yerine getireceğim.' dedi.

İstifa ederken can güvenliğini gerekçe gösteren Lübnan Başbakanı, bu kez 'Kendi hayatımı önemsemiyorum, amacım ülkemi kurtarmak' dedi.

Riyad yönetiminin baskısıyla istifa ettiği söylemlerine yanıt olarak ise, istifa metnini kendisinin kaleme aldığını belirtti.

Hariri, Suudi Arabistan'da özgür olduğunu ve istediği zaman istediği yere gidebildiğini vurguladı. Suudi yönetimi ile ilişkilerinin iyi olduğunu belirten Hariri, bazı konularda görüş ayrılıkları olduğunu da ekledi.

İstifasını geri alma konusuna da yeşil ışık yakan Hariri, 'Lübnan tarafsızlık politikasına yeniden dönerse istifamı geri çekerim' dedi.

Riyad'da 4 Kasım'da istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, 'Hizbullah ve İran'ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını' belirtmişti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile Hizbullah ise, Hariri'nin Suud yönetimi tarafından zorla alıkonulduğu görüşünde.

Kaynak: TRT Haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hariri: Kısa bir süre sonra döneceğim
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.