Numan Kurtulmuş CNN International'a konuk oldu

Londra'da Dünya Turizm Fuarı'nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, CNN International kanalında yayınlanan bir programa konuk oldu.

GÜNCEL .
numan kurtulmuş cnn ınternationala konuk oldu

CNN International kanalında yayınlanan ' Quest Means Business' programına konuk olan Kurtulmuş,

' Geleneksel müttefiklerimiz var. Yeni dostlarımız da var' ifadesini kullandı.

Türkiye'nin Ortadoğu dışında da da ittifaklar kurduğunu belirterek ' Bölgemizde barış tesis etmek için gayret gösteriyoruz' dedi.

Türkiye'nin stratejik önemine dikkat çeken Kurtulmuş, 'Türkler, Kürtler ve Araplar dahil bölgemizde herkesin barış ve demokrasi içinde bir arada yaşaması için çaba gösteriyoruz. ' dedi.

'İlişkilerimizde iniş-çıkışlar oluyor'

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkilere ilişkin bir soru da yöneltildi.

Kurtulmuş, ' İlişkilerimizde iniş-çıkışlar oluyor. Gerek Amerika Birleşik Devletleri gerekse diğer Batılı müttefiklerimizle yaşanan sorunları aşarız. Bu arada Rusya, Çin ve diğer bölge ülkeleri ile stratejik işbirliği yapacağız. Elbette çıkarlarımızı koruyacağız' dedi.

Kurtulmuş, turizm ile ilgili bir soru üzerine de, 24 medeniyetin beşiği Türkiye'nin turistler için son derece cazip bir ülke olduğuna dikkat çekti.

Kaynak: TRT Haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Numan Kurtulmuş CNN International'a konuk oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.