Başbakan Yıldırım ve Bob Corker görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki temasları kapsamında, Cumhuriyetçi Senatör Bob Corker ile görüştü.

GÜNCEL .
başbakan yıldırım ve bob corker görüştü

ABD'nin başkenti Washington'da temaslarına başlayan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Tennessee Senatörü Bob Corker ile bir araya geldi

ABD'li Senatör Corker, Başbakan Yıldırım ile çok geniş yelpazede konular ile iki ülke arasındaki bazı özel konuları görüştüklerini söyledi.

Son 5 ila 10 yılda yaşanan bazı gelişmelerin iki ülke arasındaki ilişkileri geriye götürdüğünü belirten Corker, ilişkileri geliştirmek için çalışıldığını dile getirdi.

Karşılıklı güvensizlik olan konuların bulunduğu Türk - ABD ilişkilerini geliştirmek için önlerinde pek çok zorluk ve uzun bir yol olduğunu belirten senatör Corker, Başbakan Yıldırım ile görüşmesinin bu anlamda çok iyi geçtiğini belirtti.

Türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu belirten Corker, Suriyeli mülteciler için yaptıklarının değerini anladığını da kaydetti.

Kaynak: TRT Haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başbakan Yıldırım ve Bob Corker görüştü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.