'Vize meselesiyle ilgili ilerleme olacağını düşünüyorum

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yıldırım'ın New York ve Washington'da planlanan temasları konusunda açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL .
vize meselesiyle ilgili ilerleme olacağını düşünüyorum

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Binali Yıldırım'ın ABD'ye yapacağı seyahat ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'Vize meselesinin bu temaslar neticesinde hallolacağını düşünüyorum.' diyen Kurtulmuş, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesinin de ziyaretin gündeminde olacağını belirtti.

Bakan Kurtulmuş, Başbakan Yıldırım'ın New York ve Washington'da planlanan temasları konusunda, 'Bu geziyle vize meselesinin çözümüne ilişkin adımlar atılabileceğini ümit ediyorum. Vize meselesi geçici ve anlamsız bir şeydir ama FETÖ'nün orada ikamet etmesi, kalıcı ve gerçekten bizim için çok önemli bir konudur.' diye konuştu.

'Sayın Başbakanımız da bu ziyaretinde artık Başbakan seviyesinde resmen FETÖ'nün iadesiyle ilgili talebini tekrarlayacaktır.' diyen Kurtulmuş, 'Bu, bizim için önemli bir nokta, Amerika-Türkiye ilişkilerinin sıhhatli bir şekilde devam etmesi açısından son derece önemli bir nokta.' ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, 'Adil Öksüz, Kemal Batmaz gibi adamlar herhalde turistik seyahate gitmediler Amerika'ya. Biraz daha gidilse, onların oradaki görüşmelerinin belki görüntüleri dahi ortaya çıkacaktır.' dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Vize meselesiyle ilgili ilerleme olacağını düşünüyorum
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.