ABD'den Türkiye ile yapılan vize görüşmesi için açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, Cohen'in Türkiye'de yaptığı görüşmelerin 'verimli' geçtiğini ve genel olarak ajandada önemli yol katedildiğini söyledi.

GÜNCEL .
abdden türkiye ile yapılan vize görüşmesi için açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizine yönelik, Türkiye'de iki ülke heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen'in Türkiye'de yaptığı görüşmelerin 'verimli' geçtiğini ve genel olarak ajandada önemli yol katedildiğini belirterek, vize sürecinin normale dönmesi, önemli ve ilgili noktaların çözümü için yakın temas halinde olmayı sürdüreceklerini bildirdi.

ABD'nin Türkiye'de vize işlemlerini askıya almasının ardından bu konu iki ülke arasında gerginiliğe yol açmış, sorunun aşılması amacıyla ABD'li heyet 3 gün önce Türkiye'ye gelmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ABD'den Türkiye ile yapılan vize görüşmesi için açıklama
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.