'AP'nin raporu aynen iade edilecektir'

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Avrupa Parlamentosunda kabul edilen Türkiye kararıyla ilgili, 'Rapor değerlendirme söz konusu olmaksızın aynen iade edilecektir.' dedi.

GÜNCEL .
apnin raporu aynen iade edilecektir

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda kabul edilen Türkiye kararıyla ilgili, 'Bu rapor birtakım ülkelerin tek taraflı siyasi yaklaşımlarını bir koalisyon mantığıyla metne doldurmuş, iş birliğinden uzak bir sabotaj raporu, ilişkileri sabote etmeye dönük bir rapor. Bu nedenle Avrupa Parlamentosu raporunu son 2 senede olduğu gibi bu yıl da yok hükmünde ve geçersiz kabul ediyoruz. Rapor bizim tarafımıza ulaştığında hiçbir şekilde değerlendirme söz konusu olmaksızın aynen iade edilecektir.' dedi.

Dışişleri Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Avrupa Parlamentosunda kabul edilen Türkiye kararıyla ilgili, 'Asılsız iddialara ve iftiralara dayanan bu karar söz konusu kurumun itibarını ayaklar altına almaktadır. Bu karar tarafımızdan yok hükmünde sayılmaktadır.' ifadeleri kullanıldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'AP'nin raporu aynen iade edilecektir'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.