"Kuveyt-Türkiye ilişkilerini daha da güçlendireceğiz"

Başbakan Yardımcısı Şimşek, 'Kuveyt'in milli gününü tebrik ediyorum. Kuveyt-Türkiye ilişkilerini daha da güçlendirmek için çabalayacağız, çalışacağız.' dedi.

GÜNCEL .
kuveyt-türkiye ilişkilerini daha da güçlendireceğiz

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kuveyt'in 56. milli ve 26. kurtuluşu günü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda, 'Kuveyt'in milli gününü tebrik ediyorum. Kuveyt-Türkiye ilişkilerini daha da güçlendirmek için çabalayacağız, çalışacağız.' dedi.

Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Gassan Yusuf Abdulbari el-Zevavi'nin ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun yanı sıra birçok yabancı misyon şefi ve davetli katıldı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, burada yaptığı konuşmada, 'Normalde Bakanlar Kurulu devam ediyordu ama Kuveyt'e verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak, ayrılıp milli günlerine katıldım. Kuveyt'in milli gününü tebrik ediyorum. Kuveyt-Türkiye ilişkilerini daha da güçlendirmek için çabalayacağız, çalışacağız.' diye konuştu.

Büyükelçi el-Zevavi de Ankara'da görev yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, 'Kuveyt ve Türkiye arasındaki ilişkiler harika bir geleceğe sahip. Şu ana kadar yaptıklarımız yeterli değil. Kuveyt ve Türkiye çok daha büyük potansiyele sahip.' ifadesini kullandı.

Resepsiyonda Türkiye ve Kuveyt milli marşlarının çalınmasının ardından pasta kesildi. Kuveyt'e özgü kokuların davetlilere tanıtıldığı resepsiyonda, ülkeyi anlatan kısa film gösterimi yapıldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Kuveyt-Türkiye ilişkilerini daha da güçlendireceğiz"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.