Bayrampaşa Balkanları Buluşturuyor

'Balkan Belediyeleri Dayanışma ve İşbirliği Forumu'; Balkanlar’daki 12 ülkeden toplam 50 belediye başkanının katılımı ile Bayrampaşa Forum İstanbul’da düzenlenecek.

GÜNCEL .
bayrampaşa balkanları buluşturuyor

Bayrampaşa Belediyesi’nin öncülük ettiği ve 24-25-26 Haziran tarihlerinde Forum İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinliğin açılışında ise çok önemli isimler yer alacak. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun açılışını yapacağı programda, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Devlet Bakanı Sema Aliye Kavaf, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ve diğer belediye başkanları hazır bulunacak.

Forumda, bölgesel kalkınma, gençliğin gelişimi, kültür turizm, e-belediyecilik ve katılan belediyeler arasında bir ağ kurulması konuları ele alınacak. Organizasyonda 8 Balkan ülkesi fuar açarken, 24 Balkan ülke belediyesi de sunum yapacak.

KATILIMCI ÜLKE VE BELEDİYELER

Bosna Hersek: Mostar, Saraybosna, Gorazde, İlidza, Konjıc, Zenica, Lıvno

Kosova: Priştina, Mamuşa, Mitrovice, İpek, Ferizay, Gilan

Sırbistan: Belgrad, Novipazar, Tutin, Syenitsa, Priyepolye, Kraljevo, Nova Varoş, Novi Sad, Stari Grad, Novibeograd, Priboy, Kragujevac

Karadağ: Podgorica, Rojaye

Arnavutluk: Tiran, Berat, İşkodra, Elbasan, Durres

Makedonya: Struga, Gostivar, Kalkandelen, Ohri, Radoviş, Manastır, Çayır, Petrovec

Yunanistan: Atina, Drama, Seres, Kavala, Yassıköy

Bulgaristan: Sofya, Kırcaali, Burgaz, Haskovo, Yanbol, Kaolınovo, Nikolakoznev, Ruen

Romanya: Bükreş, Köstence, Mecidiye, Yaş

Moldova: Kişinev, Komrat, Edinet, Floreşti

Hırvatistan: Dubrovnik, Split, Rıjeka

Slovenya: Ljubljana, Maribor, Celje

Türkiye: Ankara Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Yıldırım, Bursa Nilüfer, Mardin, İstanbul Zeytinburnu, İstanbul Beykoz, İstanbul Pendik, İstanbul Beylikdüzü, İstanbul Esenyurt, İstanbul Eyüp, İstanbul Ümraniye.

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BALKANLAR’A UZANDI

Bayrampaşa ilçesi demografik yapısı göz önüne alındığında yüzde 40 civarı göçmen kökenli vatandaşlardan oluşuyor. Bu nedenle, Bayrampaşa Belediyesi tarafından 2005 yılından itibaren Balkan topraklarına yönelik gerçekleştirilen “Bereket Konvoyu”, "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganıyla tam beş yıldır yüz binlerce insana ulaşarak, bu bölgeyle birlik ve beraberliği sağlama yolunda büyük adımlar attı.

Kökleri bakımından aynı bedenin iki parçası olarak nitelendirilebilecek Balkan toprakları ve Türkiye arasındaki buzları eritme yolunda olumlu sonuçlar almaya başlayan Bayrampaşa Belediyesi’nin, bu projesi hükümetin Balkanlara yönelik politikasıyla da uyum içinde.

Projeyle, iki bölge arasındaki enerji ve imkanlar birleştirilerek belirlenmiş projeler üzerinde çalışıp, görüş birliğine varılarak Türkiye’nin ve Balkanların işbirliği geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu gerçeklerden hareketle uzun zamandır Bayrampaşa Belediyesi’nin üzerinde çalıştığı proje ise iki aşamalı olarak hayata geçirilecek. Bu aşamalardan ilki ise 3 gün sürecek olan, “Balkan Belediyeleri Dayanışma ve İşbirliği Forumu’’ olacak. Türkiye’den 20, Balkanlar’dan 12 ülke 50 belediye başkanının katılımı ile Bayrampaşa Forum İstanbul’da gerçekleştirilecek forumun büyük bir ilgiyle izlenmesi bekleniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bayrampaşa Balkanları Buluşturuyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.