Commonwelth’in Çocuk İşçileri

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yapılacak olan İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için yapılan stadyum inşaatında çocuk işçiler çalıştırılıyor.

GÜNCEL .
commonwelth’in çocuk işçileri

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 3-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları için yapılan stadyumda çocuk işçiler çalıştırılıyor.

Modern toplumlarda 10 yaşındaki çocuklar, okula gidip, evlerinde oyun oynarken onlar tüm bu imkanlardan yoksun, kendi boylarından büyük kazma ve kürekleri ellerine alıp çalışıyorlar. Hindistan’ın başkentinde önümüzdeki Ekim ayında düzenlenecek İngiliz Uluslar Topluluğu( Commonwelth) Oyunları için yapılan Jawaharlal Nehru Stadyum’unda çok sayıda çocuk işçi çalışıyor.

Ülkenin dört bir yanından aileleri ile gelen çocuklara, biriken taşları toplamak gibi işler veriliyor. Böylelikle çocuklarını inşaata getiren işçiler de ekstradan ekmek ve süt parası da alabiliyorlar. Çocuklara, ayrıca aileleri ile birlikte yemek yeme imkanı da sunuluyor.

İşçilerin, projelerin yetişmesi için ortalama ücretin ve standardın altında koşullarda çalışmaya ve yaşamaya zorlandıkları belirtiliyor.

İngiliz Uluslar Topluluğu Federasyonu Başkanı Mike Fennell aralık ayında Commonwealth Komitesi'nin yayımladığı raporun ardından, stadyumun yetişmeyeceğine dair sıkıntıya düştüğü ve çalışmaları hızlandırdığı belirtiliyor.

İngiliz Uluslar Topluluğu (Commonwelth) oyunlarında toplam 17 dalda 6 bin sporcunun katılması bekleniyor.

Hindistan’ın dört bir yanından gelen işçiler ve çocukları kötü şartlar alında çalışırken, bu hafta Delhi Yüksek Mahkemesi, hükümetin işçilerin tüm haklarını sağlaması yönünde karar verdi. 

Commonwelth'in çocuk işçilerini görmek için tıklayın!..

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Commonwelth’in Çocuk İşçileri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.