Özür diledi mi, dilemedi mi?

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone'nin özür dilediği bilgisi ABD Büyükelçiliği kaynakları tarafından yalanlandı...

GÜNCEL .
özür diledi mi, dilemedi mi?

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşmek üzere bakanlık binasına geldi.

ABD Büyükelçiliği kaynakları, daha önce görüşme talebinin Büyükelçi Ricciardone'den geldiğini açıklamıştı.

Görüşmede, geçen hafta ABD Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamaya ilişkin bilgi paylaşımı hususlarının ve ikili ilişkilerdeki son gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

Büyükelçi Ricciardone iki gün önce yaptığı basın toplantısında Türkiye'deki tutukluluk süreleriyle ilgili görüşlerini açıklamış ve dün de AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "Haddini bilmeyi öğrenememiş" şeklinde cevap vermişti.

Büyükelçinin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı haberinin medyada yer almasından sonra Büyükelçilik'ten açıklama geldi. ABD Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, görüşme talebinin kendilerinden geldiği belirtilerek, bu tür rutin görüşmelerin de sık sık yapıldığı ifade edildi.

ÖZÜR BİLMECESİ

Görüşme saat 18:00 sıralarında sona erdi. Büyükelçi sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve üzgün olduğunu belirtirken, Hüseyin Çelik'e de özür mektubu yazdığı belirtilirken ABD Ankara Büyükelçi kaynakları özürün sözkonusu olmadığını belirtti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Özür diledi mi, dilemedi mi?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.