Ateşkes yürürlüğe girmedi

Suriye’de 'bayram ateşkesi' çağrılarına Esad yönetimi karşılık verdi. Ateşkese uyacaklarını açıklayan muhaliflerin şartı ise tutuklu yandaşların serbest bırakılması. Ancak sınırda çatışmalar sürüyor.

GÜNCEL .
ateşkes yürürlüğe girmedi
Hediye Levent - Hasan Uylaş’ın haberi
 
Suriye’de ateşkes bugün saat 08.00'de başladı ancak uygulanamıyor. Birkaç gündür sürdürülen diyaloglar ve çağrılar üzerine, Suriye ordusu bayram sonuna yani Pazartesi gününe dek ateşkes ilan edildiğini ancak herhangi bir saldırı durumunda karşılık verileceğini açıkladı.
 
Muhaliflerin olumlu yanıtı gecikmedi ancak bir şartla. Özgür Suriye Ordusu, ateşeke uyulacağını ancak tutuklu muhaliflerin bugün serbest bırakılmasını istiyor. Kısa süre önce Beşşar Esad genel af ilan etmiş ancak terörle mücadele kapsamında sayıldığı için muhalilfler bu aftan faydalanamamıştı.
 
Ancak Türkiye-Suriye sınırında ateşkes bu sabah yürürlüğe girmedi. Bölgede devam eden çatışmalar, Hatay sınırından duyulabiliyor.
 
NTV
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ateşkes yürürlüğe girmedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.