Sınırda yaşam mücadelesi veriyorlar

Suriyelilerin, sınıra yakın bölgede kurdukları çadırlarda verdikleri yaşam mücadelesi!..

GÜNCEL .
sınırda yaşam mücadelesi veriyorlar

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınmak isteyen Suriyelilerin, sınıra yakın bölgede kurdukları çadırlarda verdikleri yaşam mücadelesi!.. 

Ülkelerindeki karışıklıktan kaçarak Türkiye sınırına yakın bir noktaya gelerek kurdukları çadırda hayatlarını sürdürmeye çalışan Suriyeliler, AA ekibi tarafından, İdlip kentine bağlı Atme kasabası sınırında görüntülendi.

Yaklaşık bin 500 çadırın bulunduğu İdlip kentine bağlı Atme kasabası sınırında, Türk Kızılayı ve yardım derneklerinin yaptığı katkılarla yaşamlarını sürdürmeye çalışan çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan Suriyeliler, Türkiye'ye geçiş yapacakları günü iple çekiyorlar.

Çadır kentte hüzünlü bayram

Türkiye'ye sığındıktan sonra Kahramanmaraş'taki çadır kente yerleştirilen 14 bin Suriyeli, ülkelerindeki olaylar nedeniyle Kurban Bayramı'nı hüzünlü geçiriyor.

Türkiye'den duydukları memnuniyeti dile getiren Erdi, Suriye'de atılan bombaların verdiği seslerden çocuklarının çok etkilendiğini belirterek, ''Eğer Suriye'de olsaydık bombaların altında bir bayram geçirirdikTürkiye'ye çok teşekkür ediyoruz. Başbakan Erdoğan'a Allah ömür üstüne ömür versin'' dedi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sınırda yaşam mücadelesi veriyorlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.