Bülent Arınç'tan müdüre Arapça fırçası

Adana'da tarihi Ulucami'yi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çiniler üzerinde yazan Arapça yazıyı okuyamayan müdüre kızdı...

GÜNCEL .
bülent arınçtan müdüre arapça fırçası

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Adana'da deprem sırasında çok değerli çinileri çalınan tarihi Ulucami'yi gezdi. Çiniler üzerinde yazan Arapça yazıyı okuyamayan Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'na kızdı, yazıyı okuyan Basın Yayın Enforormasyon İl Müdürü Mustafa Keleş'i ise övdü, "Siz yer değiştirin" dedi.

Arınç, tarihi Ulu Cami ve Medresesini gezdi. Ayakkabılarını çıkartıp camiye giren Arınç'ın dikkatini Adana depreminden sonra çalınan çiniler çekti. Arınç, çiniler üzerindeki Arapça yazının ne anlama geldiğini sordu. Cevap veren olmayınca Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'na "Siz ne yazdığını biliyor musunuz?" diye sordu.

Müdür Saraçoğlu'nun bilmediğini söylemesi üzerine Arınç, "Siz ne mezunusunuz?" diye tekrar sordu. Müdür Saraçoğlu, ziraat mühendisi olduğunu söyledi. Bu sırada, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Mustafa Keleş, Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlayan yazıyı okuması üzerine Arınç şaşırdı. Arınç, "Siz yer değiştirin" dedi.

'EMREDİYORUM OKU'

Cami Medresesinde açılan resim kursu sergisini de gezen Arınç'a Seyhan İlçe Belediye Başkanı Azim Öztürk çini tablo hediye etti. Adana Valiliği de yapan Ziya Paşa'nın mezarının başına gelen Arınç, Ziya Paşa'nın şiirlerinden beyit okudu. Daha sonra, Belediye Başkanı Öztürk'e "Sen de bir beyit oku" dedi. Öztürk'ün "Haddimi aşmam" sözü üzerine Arınç, "O zaman emrediyorum" dedi. Gülüşmelerin ardından Arınç ve beraberindekiler Ramazanoğlu Konağını gezdi. Çıkışta gazetecilerin gündemle ilgili, "Çok geç oluyor, açıklama yapar mısınız?" sorusuna Arınç,"Benim sözlerim geç olmaz" diyerek cevap verdi.
 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bülent Arınç'tan müdüre Arapça fırçası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.