Facebook, zedelenen imajını düzeltmeye çalışıyor

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 2016 ABD Başkanlık seçimlerinde, Rus müdahalesi krizini ele almak ve görevi kötüye kullanma ile mücadele için yeni bir eylem planı hazırladıklarını açıkladı.

EKONOMİ .
facebook, zedelenen imajını düzeltmeye çalışıyor

Zuckerberg’in gazetecilere yaptığı açıklamada, diğer yöneticilerin şirket içinde ve Kongre’de son üç yıldır Facebook’a yayılan Rus propagandası hakkında eleştiriden kaçınmaya çalıştıklarını, sosyal medya ağının bundan sonra kararlı ve kapsamlı hareket ederek bu konuda geniş bir rapor hazırlayacağını söyledi.

Bazı ABD milletvekilleri, iddiaların arından hükümetin dünyanın her yerinde 2 milyardan fazla insanın günlük bilgi kaynağı haline gelen Facebook’u düzenlemesi gerektiğini ifade etti.

Mark Zuckerberg açıklamasında, Rus müdahalesine karşı hızla harekete geçildiğini aktararak şirketin ‘zararlı içeriklerin’ yayılmasını sınırlamaya teşvik eden düzenlemeler yaptığını belirtti. Şirket CEO’su, 2019 yılının sonuna kadar bağımsız bir sistem oluşturarak paylaşılan içeriklerin kontrol edilebileceğini duyurdu.

Zuckerberg ayrıca, “Facebook’un ifade özgürlüğü ve güvenlik konusunda tek başına, önemli kararlar vermemesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Facebook son iki yılda yaşanan eleştirilerden etkilenirken, şirket, sosyal ağdaki paylaşılan içerikler üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak yeni bir sistem oluşturmayı planladığını duyurdu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook, zedelenen imajını düzeltmeye çalışıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.