İngiliz şirket, marka değerini korumak için, kalan malları yakıyormuş!

İngiliz basını ülkenin önde gelen markalarından Burberry’nin geçen yıl 28 milyon pound’luk (yaklaşık 177 milyon TL) kıyafeti yakmasını konuşuyor.

EKONOMİ .
ingiliz şirket, marka değerini korumak için, kalan malları yakıyormuş!

İngiltere’nin önde gelen markalarından Burberry’nin her yıl satılmayan çok sayıda ürünü yakarak imha ettiği ortaya çıktı.

Sözcü’nün haberine göre, İngiltere’nin çok okunan gazetesi The Sun ve The Times’ta yer alan haberde markanın sadece geçtiğimiz yıl piyasa değeri 177 milyon TL olan yani 28 milyon pound’unluk ürünü imha ettiğini yazdı.

Gazeteler markanın son 5 yıl içerisinde yaklaşık 90 poundluk yani 563 milyon TL’lik ürünü yok ederek bu malların tekrar piyasaya düşmesini engellediğini aktardı.

Yetkililer, markanın bu hamleyi yapma sebeplerinden biri olarak da fikri mülkiyeti korumak olduğunu öne sürdü. Ürünlerin taklitlerinin yapılmasının önüne geçildiği belirtilirken markanın çok ciddi bir bütçeyi ve enerjiyi bu ürünlerin imhasına harcadığı kaydedildi.

Markanın alamet-i farikası olan trençkotlar yaklaşık 6.000 TL’ye alıcı buluyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İngiliz şirket, marka değerini korumak için, kalan malları yakıyormuş!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.