Pırlanta Takıda MyraGold Farkı

Yıllar önce pırlantayla süslenmiş bir takı satın almak çok sayıda kişi için bir hayalden ibaretti.

EKONOMİ .
pırlanta takıda myragold farkı

Ancak günümüzde her bütçeye uygun bir pırlanta bulmak mümkün. İşte bu konu akılları bir hayli karıştırıyor. Peki, pırlantalar mı ucuzladı, yoksa insanların alım gücü mü arttı? Yanıt ise çok daha farklı. Son yıllarda televizyonda, gazetede “ucuz pırlantalı takı” ilanları ve reklamları görür hale gelmemizin nedenini hemen detaylıca aktaralım.

Öncelikle bilinmesi gereken husus, pırlantanın fiyatının sadece kaç gram olduğuna bağlı olarak belirlenmediğidir. Çünkü pırlanta değeri kesimine, rengine, berraklığına, boyutuna ve aynı zamanda sertifikasına göre belirleniyor. Dolayısıyla tüm bu unsurların bir arada değerlendirilmesi de fiyatlar arasında adeta bir uçurum ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Her bütçeye uygun bir pırlantanın bulunabiliyor hale gelmesinin nedeni de işte bu durum!

Ucuz Pırlanta Kalitesiz mi?

Son derece ekonomik rakamlar pırlanta yüzük başta olmak üzere bu kıymetli taşla süslenmiş olan takıların fiyat etiketlerinde göze çarpıyor. Peki, bu tasarımlar kalitesiz mi? Elbette hayır. Fiyatının düşük olması söz konusu pırlantanın ya da takının kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ancak u noktada kritik bir hususa da dikkat etmek gerekiyor. Pırlantalı her takının mutlaka sertifikasının olması gerekir. Bu sertifika pırlantanın uluslararası geçerlilik belgesidir. Sertifikası olmayan tasarımlardan da, ne kadar ekonomik olursa olsun uzak durmak gerekiyor.

Pırlanta Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken Nedir?

Hayatının bir döneminde de olsa pırlanta yüzük ya da pırlantalı bir takı satın almayı düşünenler için dikkat edilmesi gereken bir kaç hususun altını çizmekte fayda var. Pırlanta alışverişi özel bir alışveriştir. Bu esnada da karşınıza 5C çıkar. 5C pırlantanın kalitesini belirleyen 5 temel unsurdur. Bunların karat, renk, berraklık, kesim ve sertifika olduğunu sıralamıştık. Önemli olan bu unsurların hiç birinin diğerinden ütün olmadığıdır.

Her bir unsurun diğeri kadar önemli ve özel olduğu asla unutulmamalıdır. Özellikle sertifikaya tekrar dikkat çekmek gerekir. Sertifikasız bir pırlantanın hiç bir kıymetinin olmadığı tüketiciler tarafından bilinmeli. Güvenilir firmalardan alışveriş yapmak da güven noktasında önemli bir detay. Ülkemizde hem ekonomik fiyatlara sahip hem de güvenilir ürünleri satışa sunan çok sayıda firma bulunuyor. Bu markaların ürünleri tercih edilebilir.

Kadınlar Neden Pırlantayı Sever?

İşte özellikle erkekler tarafından merak edilen bir diğer husus. Pırlantanın kadınlar tarafından neden bu kadar seviliyor olduğuna da açıklık getirelim. Pırlanta aşkın taşıdır. İşte bu nedenle evlilik teklifleri, evlilik yıldönümleri gibi aşka dair özel günlerin ve özel anların hediyesi olur. Kadınların pırlantayı çok seviyor ve asla karşı koyamıyor olmasının nedeni de aşkın taşı olmasıdır.

Pırlantanın Avantajı Nedir?

Takı tasarımlarında onlarca kıymetli taş kullanılıyor. Ancak bunlar arasında global bir gerçek var ki, o da pırlantanın avantajlı olduğudur. Pırlantayı avantajlı kılan ise hiç bir dönemde modasının geçmemesi. Çünkü bu değerli taş dünyanın her yerinde, her dönemin modası olmayı başarıyor. Bu nedenle diğer kıymetli taşlara nazaran pırlantanın daha avantajlı olduğu da kabul edilen bir gerçek.

Türkiye’de pırlantalı bir takı almak isteyenler genellikle http://www.myragold.com/ adresini tercih ediyor. Bu adres üzerinden hem özel tasarım yüzüklere hem de pırlantanın ışıltısıyla göz kamaştıran takı modellerine ulaşmak mümkün. Tamamı sertifikalı olan pırlantaların kullanıldığı tasarımlar arasında her bütçeye uygun bir model bulmak ise hiç zor olmuyor. Firma bazı dönemlerde kampanalar düzenleyerek pırlantanın her kesime ulaşmasını sağlıyor. Bu yönü ile de takdir toplayan MyraGold kadınların da yakın markajında!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Pırlanta Takıda MyraGold Farkı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.