Renault Ceo'su maaşına 'Türk' indirimi

Renault CEO'sunun maaşını düşürten sendikacı vazgeçmiyor Ali Kaya'nın yeni hedefi işten çıkarmaları da engellemek...

EKONOMİ .
renault ceosu maaşına türk indirimi

Paris yakınlarında bulunan Renault fabrikasında yaklaşık 2 aydır grev yapılıyor. Grevin en önemli isimlerinden olan CGT sendikasının Renault iş yeri temsilcisi Ali Kaya ise bu süreçte yaptığı girişimlerle, Renault'nun CEO'su Carlos Ghosn'un yıllık 13 milyon avro'luk maaşını yüzde 3 düşürttü. Renault'nun yönetiminin sendikalara bir anlaşma imzalatmak istediğini belirten Kaya, 8 bin işçinin işten çıkarılacağını, maaşların 3 yıl dondurulacağını ve iş saatlerinin artırılacağını söyledi. Kaya, anlaşmaya karşı çıktıklarını ve grev yaparak, kamyonların geçişini engelleyerek seslerini medyada duyurduklarını, bu nedenle Ghosn'un günlük 36 bin avro olan maaşını düşürdüğünü belirtti.

MÜCADELEYE DEVAM
Kaya "Sendikaların anlaşması için bunu öne sürüyor. Ama maaşını düşürse de sorunumuzu çözmüyor. İşçilerin işten atılmamasını, maaşların artırılmasını ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini istiyoruz. Bunlar çözülmediği sürece mücadeleye devam edeceğiz. Kriz dolayısıyla tüm işverenler kar oranlarını yüksek seviyede tutmak istiyor. Bunun için işçiyi işten atmaya çekinmiyorlar" diye konuştu.

Takvim

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Renault Ceo'su maaşına 'Türk' indirimi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.