Alışverişte 'kilo' değil 'tane' dönemi

Yüksek enflasyon sebebiyle meyve ve sebze fiyatlarının aşırı artması sonrası vatandaş da pazardan eli boş dönmeye başladı. Tüketiciler yüksek fiyatlardan şikayet ederken pazarcılar ise artık kâr edemediklerini ifade ediyor.

EKONOMİ .
alışverişte kilo değil tane dönemi

Son dönemde enflasyonun da yükselmesiyle sebze ve meyve fiyatlarında artış yaşanıyor. Tezgahlarda fiyatların yükselmesiyle birlikte vatandaşlar artık kilolarla değil, yarım kilo ve tane tarzı alışveriş yapmaya başladı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Büyükçekmece Kapalı Pazarı'ndaki esnaf müşteri açlığından ve maliyet artışlarından şikâyet ederken, vatandaş da pahalılıktan dert yandı. Halk artık pazara alışveriş arabasıyla değil daha çok poşetle gidiyor. Kriz yüzünden insanların para harcamak istemediğini belirten esnaf pazara getirdikleri ürünlerin bitmemesinden şikâyet ediyor.

Büyükçekmece Kapalı Pazarında bakliyat satan Ethem Tetik, iki işte çalıştığını ancak ailesini geçindirecek kadar para kazanamadığını belirterek, “Cevizin kilosunu yerinden 20 liradan alıyorum, 25 liradan satıyorum, kâr edemiyorum. Aldığım malı çoğu zaman satamıyorum elimde kalıyor. Böyle giderse pazarcılığı bırakacağım. Çünkü kazandığım kiraladığım pazar yerine ve ürünü getirme maliyetine bile değmiyor” ifadesini kullandı. 

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Alışverişte 'kilo' değil 'tane' dönemi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.