Dolar kuru için kritik uyarı: "Seçimler bittikten sonra..."

TİM Genel Sekreteri, dolar kuru için kritik uyarıda bulunarak "seçimler bittikten sonra Nisan ve Mayıs'ta Türkiye'de yeni bir dalgalanmanın yaşanmamasına azami emek vermemiz gereken iki ay" dedi.

EKONOMİ .
dolar kuru için kritik uyarı: seçimler bittikten sonra...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, ekonomi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Alkin, geçen ay itibarıyla 236 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade ederek "Nisan ve Mayıs ayları dolar kurunu yönetmek için çok kritik iki ay." dedi.

"Açık ve net söylüyorum seçimler bittikten sonra bu iki ayı kurda yeni bir hareketlenmeye sebep olmayacak bir dirayetle yönetirsek" diyen Alkin, "Haziran’dan itibaren bu ülke nefes almaya başlar." açıklamasında bulundu.

Alkin, 236 ülkeye ihracat gerçekleştiren 83 bin ihracatçının tebrik edilmesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"236 ülkeye dokunulmasına rağmen Türkiye’nin ihracatının hala yüzde 52’si AB ülkelerine. Nisan ve Mayıs kuru yönetmek için çok kritik iki ay. Açık ve net söylüyorum bu iki ayı kurda yeni bir hareketlenmeye sebep olmayacak bir dirayetle yönetirsek, Haziran’dan itibaren bu ülke nefes almaya başlar. Seçimler bittikten sonra Nisan ve Mayıs Türkiye’deki döviz kurlarında yeni bir dalgalanmanın yaşanmamasına azami emek vermemiz gereken iki ay."

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dolar kuru için kritik uyarı: "Seçimler bittikten sonra..."
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.