Batı’da Müslüman yatırımcı sayısı artıyor

ABD’de kurulan İslami yatırım danışmanlık şirketi ShariaPortfolio’nun, önümüzdeki yıl Kanada’ya da açılmayı planladığı bildirildi.

EKONOMİ .
batı’da müslüman yatırımcı sayısı artıyor

Binlerce şahıs ve kuruma danışmanlık hizmeti veren şirket, kendi dini inançları doğrultusunda yatırım yapmak isteyen Müslüman yatırımcıların sayısının günden güne arttığını belirtiyor.

Bu bağlamda Ortadoğu ve Güneydoğu Asya ülkelerinin dışında Batı dünyasındaki piyasalarda da giderek yaygın hale gelen İslami kurallara göre finansal yatırıma Kanada’da da çok sayıda kişi ve firmanın ilgi duyduğu belirtiliyor.

ShariaPortfolio İcra Kurulu Başkanı Naushad Virji, ABD’nin 26 eyaletinde müşterileri olduğunu ve gelecek yılın ikinci çeyreğinde de Kanada’nın Vancouver kentinde ilk ofislerini açmayı planladıklarını dile getirdi.

Virji, 15 yıllık şirketin aynı zamanda ürün tekliflerine İslami finans hizmetleri eklemek isteyen geleneksel finans şirketlerine kurumsal düzeyde ortaklık teklifleri sunmaya başladıklarını da belirtti.

“Şu anda Kanada’da hizmet başlatmak için sermaye artırıyoruz” diyen Virji, Kanada’da da İslami finansla ve yatırımla ilgilenen çok sayıda bankanın bulunduğunu sözlerine ekledi.

İslami yatırım danışmanlık hizmetleri tütün, alkol ve kumar gibi belirli sektörleri hizmet alanı dışında tutuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde üç buçuk milyon Müslüman’ın yaşadığı öngörülüyor.

Bu ülkedeki Müslüman toplumun sadece yüzde 16’sı yıllık 100 bin doların üzerinde para kazanıyor.

Euronews

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Batı’da Müslüman yatırımcı sayısı artıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.