İçilebilir su değerleri açıklandı

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin hazırladığı su raporu 15’inci kez güncellendi.

EKONOMİ .
içilebilir su değerleri açıklandı

Gıda Hareketi Ambalajlı Su Raporu Tablosu

Piyasada bulunan suların, yapılan incelemeler sonucunda oluşturulan kalite raporu

Grafiği detaylı görmek için tıklayınız

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin hazırladığı su raporu 15’inci kez güncellendi.

Su, maden, kimya ve biyoloji dalında mütehassıs kimselerin birikimleri ile ulusal ve uluslararası kurumların su konusundaki standartlarının bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan rapor, Türkiye'deki ambalajlı su markalarının verilerini bir bütün olarak ele alıyor. Rapor son olarak 15 gün önce güncellendi.

Su raporunda su markası, kaynağın bulunduğu şehir, suda asla olmaması gereken biyolojik, kimyasal, radyolojik değerler ile su da mutlaka olması beklenen mineral değerleri ve suyun PH'ını gösteren bölümlerden oluşuyor. Kırmızı renkli bölüm, su da asla olması istenmeyen tehlikeli maddelerin nispetlerini gösterirken, yeşil bölüm ise mineral ve PH değerlerini gösteriyor.

PUANLAMA NEYE GÖRE YAPILIYOR?

Bir su markasının 100 tam puan alabilmesi için PH düzeyinin 7-8,5 aralığında olması, suda biyolojik, kimyasal, radyolojik hiçbir kirleticinin olmaması ve mineraller ise belirlenen aralık değerlerinde olması gerekiyor. Bir marka en yüksek 100 puan alabilirken, eksi 25 bin değere kadar da gerileyebiliyor. Sabit değer sıfır (0) kabul edilirken, mineraller ve PH, suyun değerini artırıyor. Kirleticiler eksi puan almasına yol açtığı için suyun değerini düşürüyor.

MARKALARIN DURUMU:

icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521234-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521235-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521236-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521237-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521238-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521239-1.

RAPORLARINA ULAŞILAMAYAN YA DA VERİLERİNİ PAYLAŞMAYANLAR:

icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521240-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521241-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521242-1.icilebilir-su-degerleri-aciklandi-521243-1.

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İçilebilir su değerleri açıklandı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.