Dolar yükselecek mi? Türk Lirası için korkutan açıklama

Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities, Türk Lirası'nın dolar karşısında % 40 değer kaybedeceğine dair bir öngörüde bulundu.

EKONOMİ .
dolar yükselecek mi? türk lirası için korkutan açıklama

Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities, yılın üçüncü çeyreğinde Türk Lirası'nın dolar karşısıdan yüzde 40 değer kaybedeceğini açıkladı.

Türk Lirası'nın dolar karşısındaki değer kaybı yaşayacağını belirten Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities, yaptığı açıklamada 1 ABD doların 8,90 tl olacağı kaydetti.

Kanada'nın Toronto merkezli yatırım bankası TD Securities, yayınladığı raporda genel piyasa beklentilerinin aksine liranın yeni bir kriz yaşayacağını öngörüyor.

Türk Lirası'nın dolar karşısında kayıp yaşayacağını daha önce de öngören bankanın gelişmekte olan pazarlar strateji direktörü Cristian Maggio, şu açıklamaları yaptı:

"Türk lirasında tipik şablon bir krizden diğerine geçmesi, arada da nispeten sakin bir dönem yaşanmasıdır. Biz şu anda bu sakin dönemlerden birinde olduğumuzu düşünüyoruz"

Ayrıca Türk piyasalarında Merkez Bankası'nın faizlerde 650 baz puanlık bir indirime gidileceği yönündeki beklentiye karşılık, TD Securities direktörü Cristian Maggio ise Haziran ve Temmuz aylarında faizleri 400 baz puan artırmak zorunda kalacağını belirtti.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dolar yükselecek mi? Türk Lirası için korkutan açıklama
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.