Dolar/TL'de yükseliş kalıcı olmadı

Dolar endeksindeki değerlenmeye paralel dün 5.29'a kadar yükselen dolar/TL, ABD-Çin ticaret müzakerelerine yönelik iyimserlikle yeniden 5.25 civarına gevşedi.

EKONOMİ .
dolar/tlde yükseliş kalıcı olmadı

Dolar/TL, ABD ile Çin'in aralarındaki ticaret gerilimini giderecek bir uzlaşıya varacakları beklentisiyle güne düşüşle başladı.

 

 

ABD faiz artış hızındaki yavaşlama ve TCMB'nin sıkı duruş söylemlerinin yarattığı iyimserlikle son dönemde 5.25 civarında yatay bir seyir izleyen dolar/TL dün 5.29'a kadar yükselmişti.

 

Dünya'nın aktardığına göre ancak bu yükseliş ticaret görüşmelerine yönelik iyimserlikle yerini yeniden düşüşe bıraktı. Dün 5.29'u test eden dolar/TL yönünü aşağı çevirdi ve 5.2515 seviyesinde yer aldı. Euro/TL ise 5.9560 seviyesinde.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile ticaret anlaşmazlığının çözümü için 1 Mart olarak koyduğu son tarih 'biraz kaymasına' göz yumabileceğini ancak bunu tercih etmediğini ve ileride nihai anlaşma için Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşmeyi beklediğini söyledi.

ABD'nin Çin'den ithal 200 milyar dolar tutarındaki üründen aldığı gümrük vergisi 1 Mart'a kadar anlaşma sağlanamazsa yüzde 10'dan yüzde 25'e yükselecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dolar/TL'de yükseliş kalıcı olmadı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.