Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi dolar/TL'de son durum

Dün 5.40 seviyesine yükselen Dolar/TL bu sabah güne 5.35 seviyesinde başladı. Piyasalar TCMB'nin bugün saat 14.=0'te açıklanacak faiz kararına odaklandı. Faizde değişiklik beklenmiyor.

EKONOMİ .
merkez bankasının faiz kararı öncesi dolar/tlde son durum

Dolar/TL bu sabah güne 5.3541 civarında başladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün birkaç gün içinde Fırat'ın doğusuna harekat başlatılacağını açıklamasının ardından jeopolitik risklere ilişkin endişelerle dolar/TL 5.40 seviyesine yükselmişti ancak bu seviyede kalıcı olmadı.

Piyasalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) bugün yapacağı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına odaklandı.PKK faiz kararı saat 14.00'te açıklayacak. Merkez'in politika faizini sabit tutması bekleniyor. Bir hafta vadeli repo faizi yüzde 24 seviyesinde bulunuyor.

 

KUR SALI GÜNE DE 5.40'I TEST ETTİ

Piyasalarda geçen hafta açıklanan Kasım ayı enflasyon verileri ardından PPK toplantısı dahil "erken faiz indirimi" beklentisi fiyatlanmaya başlanmış ve bu fiyatlama küresel satış baskısıyla birleşerek birkaç işlem gününde TL'de ciddi bir değer kaybı yaratmıştı. Bu çerçevede dolar/TL geçen hafta 5.46 seviyesine kadar yükseldi ancak TCMB ve Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'nin (FİKKO) açıklamalarının ardından bu beklenti fiyatlaması büyük ölçüde ortadan kalkmıştı.

Kur salı günü de 5.4060'ı test etmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi dolar/TL'de son durum
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.