Sudan, likidite krizini aşmak için 100 liralık banknot basmaya başladı

Sudan Merkez Bankası tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Hartum, likidite krizinin ortasında ilk kez 100 liralık banknot basmaya başladı.

EKONOMİ .
sudan, likidite krizini aşmak için 100 liralık banknot basmaya başladı

Sudan Merkez Bankası tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Hartum, likidite krizinin ortasında ilk kez 100 liralık banknot basmaya başladı.

Şarkul Avsat'ın haberine göre Sudan hükümeti, enflasyondaki rekor artış ve döviz rezervi sıkıntısı ile birlikte Merkez Bankası likiditesinde olası düşüşe dair artan endişeler karşısında devlet harcamalarını kısmaya çalışıyor.

Son birkaç haftadır başkent Hartum’da ATM’lerde nakit para olmadığı için bankaların önünde uzun kuyrukların oluşmasının ardından bazı bölgelerde nakit para çekimlerine kısıtlama getirildi. Bu kısıtlama ile üst limit yaklaşık 500 Sudan lirası (27.84 dolar) olarak belirlendi.

Sudan’ın ekonomisi, ülkenin güney kesiminin 2011 yılında ayrılmasıyla birlikte Hartum’un önemli para kaynağı petrol üretiminin dörtte üçünden mahrum kalmasından bu yana büyük zorluklarla boğuşuyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sudan, likidite krizini aşmak için 100 liralık banknot basmaya başladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.