Dünyanın liderleri burada yetişecek

Stanford Üniversitesi, dünya liderlerini yetiştirecek proje için geri sayıma başladı. Üç yıllık programa her yıl 100 aday kabul edilecek. Öğrenciler, Google ve Facebook'ta staj görecek

EĞİTİM .
dünyanın liderleri burada yetişecek

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Stanford Üniversitesi'nin dünya üzerindeki çeşitli küresel sorunları çözecek ve uluslararası kuruluşların başına geçecek öğrenciler yetiştirmek üzere planladığı burs programı için lazım olan para, ünlü girişimci ve yardımsever Philip Knight'ın 400 milyon dolarlık bağışı ile bulundu.

Dünya liderlerini yetiştirecek burs projesi için toplam 750 milyon dolar gerektiğini söyleyen Stanford Üniversitesi Rektörü John L. Hennessy, Knight'ın yaptığı destekle burs programının hayata geçeceğini vurguladı. Hennessy, Knight ve eşinin bundan önce de üniversitenin işletme bölümü için 100 milyon dolar bağış yaptığını hatırlattı.

BURS İÇİN SINAV YOK 

Burs programına dair bilgi veren Rektör Hennessy, projeye kabul için herhangi bir sınav yapılmayacağını; burs için seçilecek adayların yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre değerlendirileceğini belirtti. Adaylarda her şeyden önce kendilerini topluma adama ve büyük projelere liderlik edebilme özelliğinin aranacağını vurgulayan Hennessy, "Gezegenimizin en parlak adaylarına kapımızı açıyoruz" ifadesini kullandı.

Philip Knight ve John Hennessy'nin soyadlarını alan burslu eğitim programı 3 yıl sürecek. Her sene başvuru yapan 100 adayın kabul edileceği burs programında öğrencilere yaz tatillerinde Google ve Facebook gibi silikon vadisinin dev firmalarında staj yapma imkânı da sunulacak.

Ders eğitiminin haricinde öğrencilere liderlik ve organizasyon kabiliyetini kazandırmaya yönelik eğitimlerin de verileceği programı başarıyla bitiren öğrenciler, uluslararası firmalar ve kuruluşlarda görev yapmaya teşvik edilecek.

Projeyi yönetmek üzere bu sene üniversite rektörlüğünden ayrılacak olan Hennessy, "Wall Street'e ahlaklı bir lider yetiştirebilirsem bundan gayet mutlu olurum" dedi.-Sabah

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dünyanın liderleri burada yetişecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.