İngilizce Türkçe Çeviri Sitesi Mi Arıyorsunuz?

İngilizce dili kimimiz için aşılması gereken zor bir engel, kimimiz için ise hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Her alanda karşımıza çıkan; internetin ortak dili, iş dünyasının vazgeçilmezi ve eğitim hayatının temel yapı taşı.

EĞİTİM .
ingilizce türkçe çeviri sitesi mi arıyorsunuz?

Hal böyle olunca İngilizce seviyemize göre sınıflandırılmaya başladığımız bu dönemde ön plana çıkmak için bu dil yadsınamaz derecede önemli hale geldi.

İşyerini arayan yabancı müşterilerle iletişim kurmak, akademik makaleleri anlamak, mülakatlarda başarılı olmak, sosyalleşmek, dinlenilen şarkının sözlerini anlayabilmek, dünya gündemini takip etmek, yurtdışı gezilerimizi sorunsuz hale getirmek vb. tüm durumlarda ihtiyacımız olan İngilizce dilini öğrenmek ise artık çok kolaylaştı.

“Sözlük olsun, kuracağım cümleleri bana söylesin, İngilizce kalıpları göstersin, gramer konularını anlatsın, pratik de yapabileyim” diyorsanız sizlere ingilizceturkce.gen.tr’yi  özellikle tavsiye ederiz.

İngilizce Türkçe çeviri yanı sıra 51 dilde çeviri yapabileceğiniz ingilizceturkce.gen.tr, sesli çeviri özelliği de sunarak kelimelerin telaffuzlarını da öğrenmenize olanak tanıyor. Malum artık sadece konuşabiliyor olmak da yeterli gelmiyor, kelimeleri doğru ve anlaşılır bir şekilde kullanmak gerekiyor.

Türkçe İngilizce çeviri yapmak istiyorsanız, çeviri linkini tıkladığınızda karşınıza gelen modüle Türkçe metni giriyorsunuz ve çevir butonuna tıklayarak saniyeler içerisinde Türkçe İngilizce çeviri ekranda beliriyor. Cümle çevirisi ya da metin çevirisini bu modül aracılığıyla yapabilirsiniz. İngilizce Türkçe cümle çeviri de aynı modül üzerinden yapılabiliyor. Modülün sunduğu alternatifler elbette İngilizce çeviri ile sınırlı değil. 51 ayrı dil çeviri hizmeti veren modül, otomatik dil algılama  özelliğine de sahip. Yabancı bir dilde bir metni çevirebilmek için hangi dil olduğunu anlamak lazım, ancak modüldeki otomatik dil algılama özelliği sayesinde tek yapmanız gereken metni kaynak dil kısmına yapıştırmak.

İngilizceturkce.gen.tr sitesi İngilizce Türkçe ya da Türkçe İngilizce çeviri haricinde farklı hizmetler de sunuyor. İngilizce Türkçe sözlük kullanarak bilmediğiniz kelimeleri öğrenebilir ve yine telaffuzlarını anlık olarak dinleyebilirsiniz. İngilizce gramer konularının basit örneklerle pekiştirildiği konu anlatımları ile takıldığınız konuları çalışabilir; bu konulardaki eksikliklerinizi kapatabilirsiniz. İngilizce Türkçe ve Türkçe İngilizce çeviri yapabilen sözlüğün kapsamı da oldukça geniş. Neredeyse her alanda bilmediğiniz kelimeleri, terimleri ve İngilizce deyimleri bu sözlük sayesinde öğrenebilirsiniz.

İngilizce sohbet etmek isterseniz, ingilizceturkce.gen.tr sitesinde bunun için ayrı bir bölüm oluşturulmuş. Yapay zekanın ne kadar ilerlediğini görmek ve verdiği ilginç cevapları deneyimlemek isterseniz mutlaka denemelisiniz. Üstelik cümle kurulumlarınızın doğruluğunu test etmek için de muhteşem bir fırsat. İngilizce cümle kurarken çekingenliğiniz varsa bir nebze olsun üzerinizden atabilirsiniz.

https://www.ingilizceturkce.gen.tr/ ‘nin en büyük katkılarından birinin de tüm bu hizmetleri tek çatı altında toplayabilmesi. İngilizce çeviri yaparken en sık karşılaşılan problemlerden birisi de malum zaman kaybı. Kullandığınız sözlüğün yetersiz olması, cümle çeviri hizmeti vermemesi internette geçirdiğiniz vaktin bir kısmını sadece arama yapmaya ayırmanıza neden oluyor. Artık zaman kaybetmeden; amacınız doğrultusunda, her ihtiyacınız tek bir adreste karşılayabilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İngilizce Türkçe Çeviri Sitesi Mi Arıyorsunuz?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Merak Perşembe, 23:22

    Ne zaman interneti açtım

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.