İstanbul Bilgi Üniversitesi 90 milyon dolara el değiştirdi

Laureate International bünyesinde olan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Can Holding'e satıldı. Akademik kadronun korunacağı belirtilirken sermaye ihtiyacına göre Laureate Türkiye ve yakın coğrafyadaki yeni okul yatırımlarında kullanılmak üzere peyderpey 90 milyon dolar ödenmek üzere opsiyonlu bir uluslararası işbirliği anlaşması imzalandı.

EĞİTİM .
istanbul bilgi üniversitesi 90 milyon dolara el değiştirdi

1996 yılında kurulan İstanbul Bilgi Ünversitesi 90 milyon dolara el değiştirdi. 2010 yılından beri ABD merkezli Laureate
Internatonal Unversitesi bünyesinde bulunan ünversitenin yeni sahibi Can Holding'n Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can oldu.

Alınan bilgiye göre Kemal Can, ünversiteyi Can Holding değil şahıs şirket aracılığıyla devraldı. Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu konuyla ilgili yaptığı açıklamada akademik ve dar kadrolarda bir değşiklik olmayacağını bildirdi. Açıklamada "Bilme ve eğitime destek vermek, ünversite eğitimine yeni bir soluk getirmek amacıyla, 1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can Ales, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır. Destekçi katılımlarının, gerek vakfımızı gerekse vakfımız tarafından kurulan İstanbul Bilgi Ünversitesi’ni olumlu yönde etkilediğini geçimişimiz bize göstermektedir. Ünversitemizin mevcut yönetimi ile akademik ve dar kadroları bir değişiklik olmaksızın görevine devam ederken; Laureate Uluslararası Ünversiteleri Ağı başta olmak üzere diğer tüm uluslararası iş birlikler de büyüyerek sürecektir" ifadeleri yer aldı.

 

Kaynak : habertürk.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İstanbul Bilgi Üniversitesi 90 milyon dolara el değiştirdi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.