Biruni’den yeni bölümler müjdesi

Yeni döneme yeni müjdelerle girmeye hazırlanan Biruni Üniversitesi, sağlıkla ilgili tüm branşlardaki yenilikleri bünyesine taşıyor.

EĞİTİM .
biruni’den yeni bölümler müjdesi

Öğrencileri için mükemmeli hedefleyen Biruni Üniversitesi, başta tıp olmak üzere sağlıkla ilgili tüm branşlardaki yenilikleri bünyesine taşıyor. Rektör Prof. Dr. Adnan Yüksel’in çabalarıyla yeni döneme yeni müjdelerle girmeye hazırlanan üniversitede İngilizce eğitimin verildiği TIP fakültesinin yanı sıra şu bölümlere ilk kez öğrenci alınacak:

-İlköğretim matematik öğretmenliği: Matematiği seven ve matematiksel becerileri yüksek öğrencileri yetiştirecek olan nitelikli öğretmenlerin eğitim görmesi amacıyla matematik ve sağlık arasındaki bu ilişkiden hareketle açılan Biruni Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne bağlı Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim dalıolarak ilk öğrenciler bekleniyor.

-İç mimarlık ve çevre tasarımı: Mimarlık-sağlık arasındaki ilişkiyi referans alarak açılan Biruni Üniveristesi Mühendislik Fakültesi’ne bağlı İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde farklı bir eğitim konsepti uygulanacak.

-Bilgisayar mühendisliği: Makina öğrenmesi, sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi güncel konulara odaklı eğitimiyle Biruni Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği programı, yurtdışı deneyimli akademik kadrosuyla, özellikle medikal yazılım ve bilişim alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrencileri bekliyor.

-Bilgisayar programcılığı: Tıbbi bilişim, veri madenciliği ve ağ teknolojileri gibi sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda pratik eğitim vermeyi amaçlayan program, en son teknolojik imkânlarla donatılarak öğrenci adaylarına ilk tanıtımı yapılmış olacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Biruni’den yeni bölümler müjdesi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.