Öğrencilere yurtdışında staj desteği

Bünyesinde barındırdığı akademisyenlerin ve öğrencilerin uluslararası platformda boy göstermesi için alanında yetkin üniversitelerle ikili işbirliği çalışmalarına hız veren Bezmialem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine yurtdışında eğitim imkânı sunmaya devam ediyor.

EĞİTİM .
öğrencilere yurtdışında staj desteği

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, öğrencilerine yurtdışında eğitim imkânı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda uluslararası platformda öncü üniversitelerle ikili iş birlikleri de meyvesini veriyor.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, akademisyenleri ve öğrencilerinin uluslararası platformda yer edinmesi için alanında yetkin üniversitelerle ikili işbirliği çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda atılan son adımlardan birisi de Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencilerinden Yasin Atasu’nun, Porto Üniversitesi Biyomedikal Enstitüsü Kimya Ana Bilim Dalında staj imkânı elde etmesi oldu.

Avrupa’nın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan Porto Üniversitesi’nde staj imkanı elde eden Yasin Atasu, NovelMar çalışmaları ile bilim dünyasında ün kazanmış Prof. Dr. Anake Kijjoa ile çalışma fırsatı elde etmesinin kendisi için çok kıymetli olduğunu, teorik ve pratik birçok tecrübe edindiğini belirtti. Doğal ürünler kimyası, bitki sekonder metabolitlerinin biyolojik ve farmakolojik aktiviteleri, deniz doğal ürünlerinin kimyası ve biyolojik faaliyetler konularında çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Yasin Atasu, Porto Üniversitesi’ndeki gözlemlerini Bezmialem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu ile paylaştı.

 

Yeni Akit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Öğrencilere yurtdışında staj desteği
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.