"Üniversiteler diploma veren kurum haline geldi"

Bütçe komisyonunda konuşan İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, üniversitelerin diploma dağıtan kurumlar haline geldiğini söyledi.

EĞİTİM .
üniversiteler diploma veren kurum haline geldi

TBMM’deki bütçe komisyonunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversitelere bağlı kurumlara ayrılan bütçenin konuşulduğu oturumda konuşan İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, üniversitelerin eğitim vermekten ziyade diploma dağıtan kurumlar haline geldiğini söyledi.

Altıntaş, “Üniversitelerimizin pek çoğu eğitim vermekten ziyade diploma dağıtan kurumlara dönüşmüş durumda. Bu durumu yavaş yavaş öğrenciler ve aileler de fark ettiği için son yıllarda pek çok bölümde öğrenci bulunamaz hale gelmiş durumda. Üniversitelerimizin yüzde 25’inin ciddi kapasitesi boş. Artık öğrenciler, kendilerine faydalı olmayacak, meslek sahibi yapmayacak bölümlerde okumak istemiyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Üniversiteler diploma veren kurum haline geldi"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.