KYK'dan "Gelin, Tanış Olalım!" etkinliği

81 il, 240 ilçe ve KKTC’de 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan KYK, üniversiteli gençlere kapılarını açtı.Öğrencilerin konforlu, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için yaz boyunca hazırlıklarını tamamlayan KYK, 10 Eylül’de öğrencilerle buluştu.

EĞİTİM .
kykdan gelin, tanış olalım! etkinliği

81 il, 240 ilçe ve KKTC’de 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, üniversiteli gençlere kapılarını açtı.
Öğrencilerin konforlu, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için yaz boyunca hazırlıklarını tamamlayan KYK, 10 Eylül’de öğrencilerle buluştu.

Tüm yurtlarda uyum programları ve şehir gezileri düzenleniyor

KYK, memleketin dört bir köşesinden gelen öğrenci ve ailelerini yurtlarda sunulan imkânlar ile ilgili bilgilendiriyor. KYK; öğrencileri otogar, havaalanı ve yurt önlerine kurduğu stantlarda karşılıyor. Şehrin yöresel yiyeceklerinin ikram edildiği stantlarda aile sıcaklığında sohbetler gerçekleşiyor.

Yurtlar ile ilgili her türlü bilgiye ulaşan, kafalarındaki soru işaretlerine cevap bulan anne ve babalar gönül rahatlığıyla evlatlarını KYK’ya emanet ederek gözleri arkada kalmadan memleketlerine dönüyor.

KYK, ailelerinden ayrılarak yeni bir hayata başlayan gençlerin yeni hayatlarına ve yeni şehirlerine uyumunu kolaylaştırmak için gençlere destek oluyor. Bu çerçevede tüm yurtlarda uyum programları düzenleniyor. “Gelin Tanış Olalım” başlığı altında gerçekleştirilen programlarda KYK’lı gençler, yaşayacakları şehrin tarihi mekânlarını, şehitlikleri, şehit ailelerini ziyaret ediyor; doğal güzelliklerini gezerek şehri daha yakından tanıma fırsatı yakalıyor.

Yurtlara yeni kayıt yaptıran ülkemiz öğrencileri ile uluslararası öğrencilerin yurt ortamını tanıması ve yurt yaşantısına uyum sağlamasını kolaylaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantıları da gerçekleştiriliyor.  Uyum programları çerçevesinde eski ve yeni öğrenciler de tanışıp kaynaşıyor ve yurtta birlik beraberlik duyguları güçleniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git KYK'dan "Gelin, Tanış Olalım!" etkinliği
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.