2016 KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016 KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

EĞİTİM .
2016 kyk yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

Herhangi bir üniversiteye yerleşen adaylar için koşturmaca sona ermiş değil. Artık öğrencilerin gündeminde iyi bir yurt ve güzel bir burs var.  Hem ucuz hem de kaliteli bir yurt arayanların ilk tercihi KYK’dan yana oluyor. Bütün illerde bulunan KYK yurtrları ne yazık ki kapasite olarak bütün öğrencilere yetmiyor.

KYK yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler, 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar başvurularını e-devlet üzerinden yaptılar. Sıra sonuçların açıklanmasına geldi.

2016 KYK Yurt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK yurt başvuru işlemlerini tamamlayan öğrenciler Google’da “2016 KYK Yurt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?” sorguları ile meraklarına cevap bulmaya çalışıyor.

Öncelikle KYK yurt sonuçlarının KYK’ya ait kyk.gsb.gov.tr isimli intern et sitesinden duyurulacağını belirtmiş olalım.

Yurt sonuçları ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi okulların açılmasına birkaç hafta kala açıklanacak.

KYK, 2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemine Hazır

Ülke genelinde ve KKTC’de 650’yi aşkın yurtta üniversite öğrencilerine aile sıcaklığında barınma ve kredi/burs imkânı sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu, bu yıl KYK ile ilk kez tanışacak olan öğrencileri şehir otogarlarında, üniversite kampüslerinde ve şehrin kalabalık yerlerinde kurduğu stantlarda karşılıyor. 

Kurum yetkililerinin yer aldığı stantlarda öğrencilere KYK’yı tanıtan broşürler ile ildeki KYK yurtlarına ilişkin bilgiler sunuluyor.

Öğrencilere yöresel ikramlarında sunulduğu stantlarda Kurumun tanıtılmasına yönelik faaliyetler akademik takvim başlayıncaya kadar devam edecek.  

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2016 KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.