Bilgi'nin rektörü istifa etti

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman istifa etti. Prof. Dr. Durman istifasının son yaşananlarla ilişkilendirilmemesi gerektiğini, bunun bir süreç olduğunu söyledi. Boşalan koltuğa ise üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver mütevelli heyeti tarafından vekaleten atandı.

EĞİTİM .
bilginin rektörü istifa etti

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, görevinden istifa etti. Başarılı bir akademik yılı geride bıraktıklarını belirten Prof. Dr. Durman, “Mezuniyetlerimiz bitti. Her şey tamamlandı. Dolayısıyla başarılı bir akademik yılı geride bıraktık. Bugün itibariyle görevimden istifa ettim. Bu tamamen kişisel bir şey, son olaylarla ilişkilendirilmesini istemem. Bu bir süreç” diye konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Durman, Bilgi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam edecek.

NE OLMUŞTU?

Derste Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdiği gerekçesiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi ile ilişiği kesildiği iddia edilen Prof. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu gündemi uzun bir süre işgal etmişti. Ardından üniversitenin mezuniyet töreninde öğrenciler, rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ı konuşması esnasında arkalarını dönerek protesto etmişti.-Hürriyet

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bilgi'nin rektörü istifa etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.