İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Yeni Bölümler

İstanbul Şehir Üniversitesi, 2016-2017 akademik yılında mevcut lisans programlarına ek yeni 7 lisans programının yanı sıra 5 ön lisans programının yer aldığı Meslek Yüksekokulu ile üniversite adaylarına geniş tercih fırsatları sunuyor.

EĞİTİM .
 istanbul şehir üniversitesi’nden yeni bölümler
 

Büyük ilgi gören; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Endüstri Mühendisliği, Sinema ve Televizyon bölümlerinin Türkçe bölümlerini bu yıl açan ŞEHİR, ayrıca Girişimcilik, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Halkla İlişkiler Bölümleri’ne de ilk kez bu yıl öğrenci alacak. Üniversite adayları ŞEHİR Meslek Yüksekokulu’nda yer alan Adalet, Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ile Grafik Tasarımı bölümlerinde ön lisans eğitimlerini tamamlayıp DGS ile 4 yıllık fakültelere geçiş imkanına sahip olacaklar.

6 fakülte, 3 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu çatısı altında 21 lisans, 5 önlisans, tezli ve tezsiz seçenekleriyle 14 yüksek lisans programı ve 3 doktora programı ile faaliyetlerini sürdüren İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade’de bulunan 3 kampüsünün yanı sıra, Çamlıca ve Altunizade’de erkek, Acıbadem’de ise kız öğrencilerinee yönelik toplam 3 adet konukevi ile konaklama imkanı sağlıyor. ŞEHİR’in Altunizade’deki Doğu, Batı ve Güney olmak üzere üç kampüsü de İstanbul’un ana ulaşım arterlerinin tam ortasında, otobüs ve metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde, Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışında yer alıyor. Kampüsler, öğrencilere ferah bir çalışma ortamı ve sosyal-kültürel faaliyetler düzenleme kolaylığı sağlarken, aynı zamanda şehir yaşamıyla iç içe bir eğitim imkanı tanıyor.

ŞEHİR’de 2015-2016 akademik yılı itibarıyla 75 farklı ülkeden 591 uluslararası lisans öğrencisi bulunuyor. Uluslararası öğrenci oranının yüzde 15’e ulaştığı ŞEHİR, bu oranı önümüzdeki yıllarda daha da yukarılara çekmeyi hedefliyor. Öğretim üyelerinin büyük bölümünü yurt dışındaki üniversitelerde görev yapmış öğretim üyelerinden oluşturan ŞEHİR, bu anlamda da tersine beyin göçünü destekliyor. ŞEHİR’in öğretim üyeleri, verdikleri özenli eğitime ek olarak ürettikleri projelerle de yarının Türkiye’sine katkıda bulunuyor. İstanbul Şehir Üniversitesi’ni tercih eden akademisyenler arasında Şerif Mardin, Kemal Karpat, Mehmet Genç, Mustafa Özel, Ergun Özbudun, Ferhat Kentel, Mesut Yeğen, Erkan Türe, Serap Yazıcı, Macit Kenanoğlu, Mehmet Ali Büyükkara, Nurullah Ardıç, Talha Köse, Mehmet Fatih Uslu gibi her biri kendi alanında uzman isimler yer alıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İstanbul Şehir Üniversitesi’nden Yeni Bölümler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.