Önder: KPSS soruları 25 bin TL'ye pazarlandı

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder KPSS'nin 25 bin TL'ye pazarlandığını, Diyarbakır'da bu şahitlik edebilecek insanlar olduğunu söyledi.

EĞİTİM .
önder: kpss soruları 25 bin tlye pazarlandı

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) önce soru kitapçığının 25 bin TL karşılığı pazarlandığını, Diyarbakır'da buna şahitlik edebilecek insanlar olduğunu savundu.

Önder, 2012 KPSS sınavına giren üç kişiyle birlikte basın toplantısı düzenledi.

2010'daki KPSS'de meydana gelen olayın sorumlularının hala ortaya çıkarılmadığını ifade eden Önder, ''Kolluk kuvvetleri bunun karşısında acze düşmüştür. Bu, bunun bir siyasi tercih olduğuna ilişkin fikirlerin kesinleşmesine yol açtı'' dedi.

Bu yıl da yeni bir skandalla karşı karşıya olunduğunu ifade eden Önder, ''Yine kısa sürede tatmin olan yöneticileri görüyorum. Binlerce ailenin emeğini ilgilendiren bir hırsızlık. Kimse bu vebalın altından kalkamaz'' diye konuştu.

ÖSYM Başkanı Ali Demir'e ''Bir vilayette soru kitapçığı çalındığından haberiniz oldu mu olmadı mı?'' sorusunu yönelten ve tek kelime ile yanıt isteyen Önder, KPSS soru kitapçığının sınavdan önce 25 bin liradan pazarlandığını, Diyarbakır'da buna şahitlik edebilecek insanların bulunduğunu savundu.

Sınava giren Eren Kaya da soruların önceden dışarıya sızdırıldığını iddia ederek sorumluların bulunmasını istedi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Önder: KPSS soruları 25 bin TL'ye pazarlandı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.