KPSS başvuruları için bugün son gün!

ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir KPSS'ye başvuruların bugün sona ereceğini belirtti.

EĞİTİM .
kpss başvuruları için bugün son gün!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, ortaöğretim ve ön lisans mezunları için düzenlenecek KPSS'ye başvuruların bugün sona ereceğini belirterek, adayların başvurularını tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu.

Demir, Eylül ayında KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans sınavını yapacaklarını anımsatarak, bu sınavın iki yılda bir yapıldığını belirtti.

Sınavın çok büyük bir aday kitlesi olduğunu ifade eden Demir, sınava dün itibariyle 2 milyon 200 bin adayın başvuru yaptığını, 2 milyon 470 bin adayın da sınav ücretini yatırdığını söyledi.

Sınava başvuruların bugün akşam sona ereceğini bildiren Demir, şunları kaydetti:

''Sınava başvurmak isteyen adaylar, yoğunluğa bırakmadan başvurularını yapmalıdır. Özellikle sınav ücretini yatıran adaylarımız ücreti yatırmanın sadece başvuru için yeterli olmadığını bilmelidir. Bu nedenle mutlaka bir başvuru merkezine giderek veya internetten başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Adayların işlemler tamamlanmıştır butonuna bastıktan sonra geri dönüp sisteme girerek başvurularını gerçekleştirip gerçekleştirmediklerini görmelerini istiyoruz. Bu çok önemli bir konu. Çünkü pek çok aday bize başvurarak 'ben paramı yatırmıştım, başvurum gerçekleşmemiş', 'ben sisteme girmiştim ama başvurum gerçekleşmemiş' gibi şikayetler geliyor. Bunlar bizi gerçekten üzüyor. Biz başvuru sürelerini kesinlikle uzatma taraftarı değiliz.''

Haberciniz.biz

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git KPSS başvuruları için bugün son gün!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.